fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Ministrowie edukacji o polskich szkołach na Litwie

Prezydent Litwy, Dalia Grybauskaite
AFP
Szefowie resortów edukacji Polski i Litwy spotkali się w Brukseli. Pierwszy raz od przyjęcia na Litwie kontrowersyjnej ustawy o oświacie
Spotkanie było jednym z pięciu, jakie w piątek minister Katarzyna Hall odbyła w związku ze zbliżającym się przewodnictwem Polski w UE. Jak pisały wcześniej media, z inicjatywą wyszedł litewski minister oświaty i nauki Gintaras Steponavičius.
– Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej i serdecznej atmosferze – mówił potem „Rz" litewski minister, choć Katarzyna Hall wyraziła zaniepokojenie litewską ustawą, która może doprowadzić do likwidacji połowy polskich szkół.
– Minister Hall zaprosiła ministra Steponavičiusa do Warszawy, by porozmawiać szerzej na tematy interesujące obie strony. W najbliższym czasie dojdzie też do spotkania ekspertów z obu krajów – mówi „Rz" rzecznik polskiej prezydencji z ramienia MEN Jerzy Barski. Litewski minister wyjaśniał swój punkt widzenia.
– Wytłumaczyłem potrzebę wzmocnienia nauczania języka państwowego w szkołach mniejszości narodowych. Zapewniłem również, że nie będzie się to odbywało kosztem języka tych mniejszości. A realizacji tych zmian będą towarzyszyły rozmowy z przedstawicielami tych społeczności, aby nie naruszyć ich praw – tłumaczył.
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA