fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Można zgłaszać się już do udziału w Smykofonii

Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie! – zapewniają autorzy Smykofonii, cyklu koncertów dla kobiet w ciąży, niemowląt i dzieci do lat sześciu.
Autorzy, czyli fundacja Muzyka Jest dla Wszystkich, znajdują się pod artystycznym patronatem Orkiestry Sinfonia Varsovia. Do uczestniczenia w nich zapraszają zainteresowanych od 5 marca do 21 maja do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki.
Tego samego zdania są sami zainteresowani. Od poniedziałku, czyli od chwili uruchomienia zapisów na Smykofonię, rozdzwoniły się telefony kontaktowe, a na zamieszczony, udostępniony przez organizatorów adres e-mail, posypały się zgłoszenia od chętnych.
– Ciągle je przyjmujemy, choć limit miejsc jest już prawie wyczerpany – zdradza Violetta Łabanow-Jastrząb z fundacji. – Ze względu na charakter spotkań jednorazowo może w nich uczestniczyć tylko 30 najmłodszych słuchaczy lub 50 ich nieco starszych kolegów. Umożliwi to swobodny kontakt muzyków z publicznością i ich wspólne przeżywanie wydarzenia.
Pierwsza, pilotażowa edycja cyklu, na którą składa się dziesięć koncertów, finansowana jest w ramach Akademii Orange. Ale „rodzicom" Smykofonii zależy na stałej obecności projektu w życiu muzycznym stolicy.
– Równolegle szukamy więc sponsorów, którzy umożliwiliby nam stabilne funkcjonowanie w przyszłości – wyjaśnia Violetta Łabanow-Jastrząb.
Program koncertów na stronie www.smykofonia.pl.
 
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA