fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Wysoka redukcja zapisów na akcje Kino Polska

Magdalena Lemańska
Planująca debiut giełdowy w kwietniu tego roku telewizyjna spółka Kino Polska TV (właściciel kanału Kino Polska i dystrybutor stacji z portfolio FilmBox) przydzieliła wczoraj walory, jakie zaoferowała inwestorom w ramach nowej emisji 4 mln akcji serii B
 
Jak podaje firma, średnia stopa redukcji w transzy małych inwestorów wyniosła prawie 91 proc. (spółka zaoferowała im 1 mln akcji), a w transzy dużych inwestorów dokonano zapisów na akcje serii B zgodnie z wezwaniami. – Oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów – przyznaje Piotr Reisch, prezes Kino Polska TV i główny właściciel firmy (ma w niej 7,03 proc. bezpośrednio, ale kontroluje też SPI International Polska, do której należy pozostałe 91,6 akcji Kino Polska TV). Oferującym akcje był Noble Securities, zapisy trwały od 23 do 30 marca. Po emisji nowych akcji w ramach debiutu giełdowego spółki planowanego, kapitał Kino Polska ma się dzielić na 13,87 mln akcji.
Cena emisyjna nowych akcji serii B została ustalona na 9,5 zł (podawane wcześniej widełki cenowe wynosiły 8,5-10 zł). To oznacza, że spółka pozyska z nowej emisji akcji 38 mln zł. 5. kwietnia spółka rozliczy transakcje zawartych w ramach przydziału akcji i zamknie ofertę publiczną akcji.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA