fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Plateau gra utwory Grechuty

Pierwsza płyta Plateau została wydana w 2005 roku
Materiały Promocyjne
„Projekt Grechuta" to płyta zespołu Plateau, na której znalazło się dziesięć utworów Marka Grechuty wykonanych pod producenckim okiem Wojciecha Waglewskiego. Oprócz klasyków: „Dni, których nie znamy" czy „Będziesz moją panią", znalazły się tu: „Niepewność", „Świat w obłokach", „Gdzieś w nas"
Zespół Plateau dostał się do ramówki popularnych stacji muzycznych i podpisał kontrakt z Universal Music (w 2005 r. wyszła jego pierwsza płyta). Grupa bazowała od początku na oryginalnych pomysłach promocyjnych, koncertując w więzieniach, a na trasę zabierając trupę cyrkową. Utwór „Nic nie pachnie jak ty" z gościnnym udziałem Renaty Przemyk szturmem zdobył głosujących na listy przebojów. Podobały się i inne melodyjne kompozycje zagrane na brytyjską modłę, a czasem podporządkowane ostrzejszym partiom gitary. Z Kulturą na Ty! - poleć swoje wydarzenie kulturalne
„Projekt Grechuta" spotkał się z doskonałym odzewem ze strony polskich muzyków liczących na zaprezentowanie romantycznego repertuaru poety w rockowych aranżacjach. Zespół zaprosił wielu gości, swych głosów użyczyli m.in. Adam Nowak z Raz Dwa Trzy, Jacek Szymkiewicz z Pogodno, muzycy ze składu zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski, Marek Jackowski i Martyna Jakubowicz.
Trasa rozpoczyna się pierwszego dnia wiosny i dotrze do 20 miast. W Teatrze Roma oprócz Jackowskiego i Jakubowicz zobaczymy: Sonię Bohosiewicz (aktorka wzięła udział w nagraniu singlowego kawałka), Annę Wyszkoni, Krzysztofa Kiljańskiego i Titusa z Acid Drinkers.
Plateau, Teatr Roma, ul. Nowogrodzka 49, Warszawa, bilety: 80 – 120 zł, rezerwacje: www.ebilet.pl, poniedziałek (21.03), godz. 19
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA