fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Z domu dziecka pod chmury

Kilimandżaro
commons.wikimedia.org
Z domu dziecka wprost na szczyt Kilimandżaro? Spełnienie tego marzenia może umożliwić wychowankom Domu Dziecka w Katowicach projekt Cztery Strony Świata
Cztery Strony Świata to kampania społeczno-edukacyjna pod honorowym patronatem Krzysztofa Wielickiego, prowadzona na rzecz dzieci z Domu Dziecka „Tęcza" w Katowicach. Prowadzona jest przy współpracy z IFMSA POLAND (Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny) od 2009 roku.
Projekt jest dwuetapowy. Pierwsza cześć to akcja skupiająca się na prezentacji w formie slajdowisk prowadzonych przez zaprzyjaźnionych podróżników, zdobywców, lekarzy, psychologów - ludzi, którzy swoją charyzmą i pogodą ducha zachęcają młodych ludzi do samorealizacji i wiary we własne możliwości. Druga część opiera się na wsparciu rozwoju zainteresowań oraz marzeń dzieci. Naukę pływania, zajęcia wspinaczkowe na sztucznych i naturalnych ścianach, zajęcia fotograficzne, naukę żeglugi z możliwością zdobycia patentów żeglarskich, wyprawy rowerowe, naukę resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłych, wyjazdy w góry.

Wyprawa na szczyt Afryki

Uwieńczeniem całej akcji jest pierwsza w Polsce Wyprawa Wychowanków Domu Dziecka na Kilimandżaro - sztandarowy projekt Czterch Stron Świata. Realizacja Wyprawy na szczyt szczytów Afryki obejmuje dzieci z placówki Tęcza w Katowicach w wieku 14-18 lat, których pasją i zamiłowaniem stały się góry.
Wyprawę wspierają między innymi: Krzysztof Wielicki, niezwykły wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Jest piątym człowiekiem na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.
Prof. dr hab. n. med. Paweł Lampe, wybitny chirurg, członek Prezydium Rady Głównej Szkolnictwa wyższego, kierownik Katedry I Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach. Pasjonat gór, uczestnik wielu wypraw w Himalaje oraz Andy.
Michał Kałwa, znakomity polski narciarz alpejski. Członek kadry narodowej w narciarstwie alpejskim w latach 1996 - 2006. Olimpijczyk - Turyn 2006. Reprezentant kadry narodowej w skicrossie od 2007 roku.
Robert Rowiński, znakomity tancerz, wielokrotny uczestnik programu TVN Taniec z Gwiazdami (Zwycięzca XII edycji tego programu).
Wojciech Zagórski, Wwelokrotny Mistrz Polski Seniorów, członek Kadry Olimpijskiej Vancouver 2010 w skicrossie, Reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie alpejskim w Are.
Więcej informacji o projekcie: http://www.4stronyswiata.com.pl/
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA