fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Fundusze unijne na rozwój przedszkoli na Mazowszu

Fotorzepa, Sławomir Mielnik Sławomir Mielnik
Wykorzystując środki programu „Kapitał ludzki”, władze wojewódzkie chcą wspomóc rozbudowę nowych i utrzymanie dotychczasowych placówek
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła kolejny konkurs na  unijne dotacje. Do podziału jest 16 mln zł. O granty mogą ubiegać się wszystkie osoby i instytucje zaangażowane w budowę lub prowadzenie przedszkoli albo innych form wychowania przedszkolnego.
Warto jednak zaznaczyć, że w pierwszej kolejności na  wsparcie mogą liczyć osoby realizujące projekty zlokalizowane w miejscach, gdzie brakuje tego typu placówek. Innymi słowy chodzi o rejony o niskim stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. W szczególności są to tereny wiejskie.
Oprócz tworzenia nowych placówek Europejski Fundusz Społeczny wesprze także istniejące przedszkola (w tym także funkcjonujące inne formy wychowania przedszkolnego), przyczyniając się do zwiększenia liczby dzieci uczestniczących w zajęciach lub jej utrzymania w przypadku placówek zagrożonych likwidacją. Przykładowo uzyskaną dotację wolno wykorzystać na wydłużenie godzin pracy, uruchomienie dodatkowego naboru dzieci, zatrudnienie dodatkowego personelu.
Istotną informacją dla potencjalnych beneficjentów jest to, że dotacje będą wypłacane w formie zaliczki. Ułatwi to realizację projektu, ograniczając potrzebę wykorzystywania środków własnych.
Osobom lub instytucjom, które do tej pory nie interesowały się dotacjami na takie cele, przypomnijmy, że są one udzielane w ramach działania 9.1.1 „Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej” programu „Kapitał ludzki”.
Ogłoszony przez MJWPU konkurs ma formułę otwartą. To oznacza, że wnioski będą przyjmowane do wyczerpania budżetu, czyli do  chwili gdy wartość pomocy, o jaką będą wnioskować przyszli beneficjenci, przekroczy wspomniane 16 mln zł.
Wnioski o dofinansowanie realizacji projektu należy składać w punkcie przyjmowania wniosków MJWPU w Warszawie (ul. Jagiellońska 74) lub w jednym z punktów regionalnych w:
- Ostrołęce – ul. Poznańska 19,
- Płocku – ul. Stary Rynek 20,
- Ciechanowie – ul. Wodna 1,
- Radomiu – ul. Kościuszki 5a,
- Siedlcach – ul. Piłsudskiego 38.
Szczegółowe informacje o konkursie, w tym jego regulamin, wzory dokumentów, kryteria decydujące o wyborze projektów można znaleźć na stronie internetowej Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych www.mazowia.eu.
Więcej informacji o dotacjach:
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA