fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Apel o zamrożenie budżetu

bloomberg.com
Przywódcy Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Finlandii oraz Holandii w liście do Komisji Europejskiej zaapelowali o zamrożenie budżetu UE
W liście skierowanym do przewodniczącego komisji czytamy, że wspólny budżet Unii na lata 2013-2020 nie powinien rosnąć szybciej niż wskaźnik inflacji wspólnoty. Sygnatariusze zaznaczają ponadto, że europejskie wydatki publiczne nie powinny kolidować z wysiłkami państw członkowskich starających się utrzymać własne deficyty pod kontrolą.
– Wszystkie kraje zaciskają pasa, by redukować deficyty. Europa także nie może od tego uciec – powiedział na konferencji w Brukseli premier Wielkiej Brytanii David Cameron.
Starania Unijnych "płatników netto" mogą okazać się daremne. Pomysł nie cieszy się zbytnim poparciem biedniejszych krajów wspólnoty, do których należy także Polska. Premier Donald Tusk zapowiedział, że nie będzie popierał inicjatyw skłaniających do cięcia wydatków ze wspólnego budżetu.
W przyszłym roku UE dysponować będzie budżetem w kwocie 126,5 mld Euro (502,2 mld zł). Ponad 40 proc. z tej kwoty przeznaczone zostanie na politykę rolną oraz wsparcie dla biednych regionów.
Źródło: reuters.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA