fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Motorola chce kontraktu za pół miliarda

Motorola zapowiedziała start w zaplanowanym na ten rok państwowym przetargu na system łączności dla służb ratowniczych
– Wciąż czekamy na ujawnienie szczegółów tego zamówienia. Jednak niezależnie od tego, czy będzie to jeden wielki przetarg, czy kilka małych, będziemy ubiegać się o ten kontrakt. Im większy będzie jego zakres, tym chętniej w nim wystartujemy. Mamy kompetencje, by zrealizować je w całości – powiedział „Rz” Jacek Drabik, szef polskiego oddziału Motoroli. To pierwsza tak otwarta deklaracja wśród potencjalnych dostawców systemu, wśród których jest także szwedzki Ericsson.
System TETRA, czyli Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej dla służb porządku publicznego i ratownictwa to jeden z największych projektów składających się na realizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji plan informatyzacji państwa. Dzięki systemowi służby ratownicze zyskają nie tylko zintegrowany system łączności bezprzewodowej, ale także mobilny dostęp m.in. do bazy danych Systemu Informacyjnego Schengen.
85 proc. wartości systemu TETRA finansuje Unia Europejska w ramach tzw. siódmej osi priorytetowej programu operacyjnego „Innowacyjna gospodarka”.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA