fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Oszuści podszywają się pod ministra

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
To brzmi jak primaaprilisowy żart, ale nim nie jest. Ktoś - nie wiadomo na razie, kto - od tygodnia wydzwania do spółek z udziałem Skarbu Państwa i innych instytucji, podając się za ministra skarbu lub powołując na niego. I składa dziwne biznesowe propozycje
W zamian oszust żąda wsparcia, interwencji lub pomocy w zawarciu umów. - Gdyby zdarzało się to raz lub dwa, można by uznać, że to przypadek lub prowokacja dziennikarska. Jednak w ciągu ostatnich dni zjawisko nasiliło się na taką skalę, że trudno je tak traktować. Zostały przekroczone pewne granice - mówi "Rz" Maciej Wewiór, rzecznik resortu skarbu.
Dlatego też minister skarbu Aleksander Grad zwrócił się m.in. do ABW z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Resort rozesłał też informację do mediów, zatytułowaną "Prowokacje w spółkach Skarbu Państwa".
- Apelujemy do wszystkich, którzy zetkną się z taką sytuacją, o powiadomienie Ministerstwa Skarbu lub ABW - dodaje Wewiór. Skarb Państwa ma udziały w ponad 1 tys. spółek. Resort skarbu nie chce ujawnić, w których spośród nich doszło do prowokacji.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA