fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Na południu Polski możliwe podtopienia

Fotorzepa, Roman Bosiacki Roman Bosiacki
Nadchodzi ocieplenie, ale grożą nam tylko lokalne podtopienia.
– W czwartek i piątek na południu Polski w pasie województw dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego temperatura w dzień wyniesie do 2-3 stopni Celsjusza – mówi Anna Nemec, meteorolog Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Ociepleniu towarzyszyć będą opady deszczu, a na północy, gdzie będzie nieco zimniej (do +1 stopnia C.) deszczu ze śniegiem. – Spadną 2 litry wody na metr kwadratowy, co spowoduje topnienie śniegu – mówi Grzegorz Walijewski, hydrolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – Nieznacznie podniesie się stan wód, więc może dojść do lokalnych podtopień lub zatorów lodowych na rzekach. Każdej nocy będzie lekki mróz, dlatego odwilż nie będzie gwałtowna i w tym tygodniu nie grozi nam powódź.
Odwilż według zapowiedzi synoptyków trwać będzie do soboty, gdy w dzień temperatura w dzień może osiągnąć +1 stopień Celsjusza na południu i najwyżej 0 na północy. Padać będzie śnieg z deszczem, przechodzący w śnieg, a w niedzielę tylko śnieg.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA