fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Walentynkowa bajka: „Król i król”

Magdalena Żakowska czyta dzieciom
Fotorzepa, Darek Golik
Z okazji 14 lutego w ramach lekcji tolerancji w Warszawie czytano dzieciom bajkę o księciu geju
W warszawskiej kluboksięgarni w niedzielę dziennikarka Magdalena Żakowska czytała najmłodszym książkę „Król i król”. Tłumaczoną z holenderskiego bajkę wydało wydawnictwo należące do znanego działacza gejowskiego Roberta Biedronia, który również przyszedł z dziećmi.
Bajka opowiada o królewiczu, który znudzony księżniczkami zakochał się w bracie jednej z nich. Królowa wyprawiła im huczne wesele.
„Chwileczkę! Przed bramą stoi ktoś jeszcze. Przedstawiam państwu: królewna Stokrotka i jej brat książę Wspaniały. Serce królewicza wreszcie zabiło mocniej. To była miłość od pierwszego wejrzenia. – Cóż za prześliczny książę!” – czytała Żakowska.
W spotkaniu uczestniczyło pięcioro dzieci, w tym jej syn Stefanek.
Dlaczego frekwencja była tak niska? – To pokazuje, że rodzice mają jeszcze zdrowy rozsądek. Wierzę, że on zwycięży – mówi „Rz” prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia Paweł Wosicki.
Jednak Biedroń uważa, że takie książki są potrzebne, bo pokazują, że nasz świat jest różnorodny. – Wujka i cioci nie chowamy przed dziećmi do szafy. To dlaczego mamy chować dwóch wujków? – zastanawia się Biedroń.
Dzieci śledziły ilustracje i słuchały bajki, jednak później zażyczyły sobie książki o zupełnie innej tematyce.
Czy cztery lata to dobry wiek na dyskusję o homoseksualizmie? – W głowach dorosłych te kwestie zawsze łączą się z seksem, ale dzieci tego tak nie postrzegają, dla nich to lekcja tolerancji – twierdzi Żakowska. Przeciwnego zdania jest Wosicki. – To cyniczne wykorzystywanie dzieci do walki ideologicznej. Oszukiwanie, że kontakty homoseksualne to również miłość.
Wydawnictwo Biedronia ma w planach wydanie drugiej części książki pod tytułem „Król i król i rodzina”, w której dwóch królów zaadoptuje dziewczynkę i będzie ją wychowywać.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA