fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Rozliczenia słynnego kochanka

Emilian Kamiński (po prawej) pierwszy raz gra dużą rolę na swojej scenie
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Emilian Kamiński gra, reżyseruje i świętuje 35-lecie pracy zawodowej. Zobaczymy go jako Don Juana w niewystawianej dotąd w Polsce sztuce Anatolija Kryma.
To pierwsza duża dramatyczna rola, jaką Emilian Kamiński zagra we własnym teatrze. Wcześniej widzowie mogli go oglądać w kryminalnej komedii „Botox” lub wybrać się na wieczór kabaretowy, podczas którego opowiada o kulisach pracy w teatrze.
„Testament cnotliwego rozpustnika” to historia Don Juana napisana na nowo przez współczesnego ukraińskiego pisarza i dramaturga.
Słynny kochanek śmiertelnie raniony nożem rozlicza się ze społeczeństwem, Kościołem i samym sobą. Leżąc na łożu śmierci, wspomina swoje życie, opowiada o spotkanych kobietach, podsumowuje najważniejsze wybory. Z powodu niechlubnej przeszłości żaden ksiądz nie chce mu udzielić ostatniego namaszczenia. Ale Don Juan udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by zmierzyć się z demonami przeszłości. A przy okazji snuje refleksje dotyczące miłości oraz tego, co w życiu najważniejsze.
Twórcy zapowiadają widowisko utrzymane w konwencji kostiumowej komedii romantycznej. Mają być pełne humoru dialogi oraz muzyka flamenco nadająca rytm całej historii. O choreografię zadbała Anna Iberszer.
Na scenie Emilianowi Kamińskiemu towarzyszyć będą głównie młodzi aktorzy, m.in. Anna Gzyra, Maria Niklińska, Przemysław Cypryański i Marcin Przybylski.
[i]„Testament cnotliwego rozpustnika”, sztuka Anatolija Kryma, reż. Emilian Kamiński, wyk. Emilian Kamiński, Anna Gzyra, Maria Niklińska, Teatr Kamienica, Warszawa, al. Solidarności 93, bilety: 55 i 65 zł, rezerwacje: tel. 22 624 01 99, niedziela (14.02), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA