fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wrocław chce od Mostostalu tylko 16 mln

Tak ma wyglądać stadion zlokalizowany na wrocławskich Maślicach. W trakcie finałów piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2012 mają tam zostać rozegrane trzy mecze grupowe.
Materiały Promocyjne
Władze Wrocławia porozumiały się z konsorcjum, które miało wybudować stadion w stolicy Dolnego Śląska. Miasto obniżyło roszczenia wobec firm odpowiedzialnych za realizację inwestycji z blisko 73 mln zł do 16,4 mln zł.
W zamian firmy zgodziły się zostawić na placu sprzęt budowlany oraz zaplecze budowy. Dzięki temu nowy wykonawca, niemiecki [link=http://www.parkiet.com]Max Boegl[/link], będzie mógł od razu rozpocząć prace.
Cytowani w komunikacie eksperci oceniają, że demobilizacja i mobilizacja placu budowy mogłaby potrwać około 90 dni. Porozumienie podpisane przez władze Wrocławia i konsorcjum, w skład którego wchodził giełdowy [link=http://www.parkiet.com]Mostostal Warszawa[/link], przewiduje ponadto, że obie strony wycofają wszystkie prowadzone przeciwko sobie sprawy sądowe oraz zrezygnują z dochodzenia roszczeń.
Przypomnijmy, że Wrocław zerwał wartą 598,1 mln zł umowę pod koniec grudnia w związku z opóźnieniami w jej realizacji. Mostostalowi Warszawa wraz z zależnym [link=http://www.parkiet.com]Wrobisem[/link] miało przypaść 49,6 proc. wynagrodzenia. O tym, że zerwany kontrakt nie będzie miał wpływu na wyniki giełdowej spółki, mówił wczoraj na łamach „Parkietu” jej prezes [b]Jarosław Popiołek.[/b]
[i]Czytaj też na [link=http://www.parkiet.com/artykul/25,895620.html]www.parkiet.com[/link][/i]
Źródło: parkiet.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA