fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Stanowisko Departamentu Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej z 15 stycznia 2010 r. w sprawie uprawnień rodzicielskich

1. Zgodnie z art. 182[sup]3[/sup] § 3 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=A8F9E70F51F2D3E73D8542FDD57CA69A?id=76037]k.p.[/link] do urlopu ojcowskiego stosuje się odpowiednio m.in. art. 183[sup]1[/sup] § 1 k.p., który stanowi, że tydzień urlopu odpowiada siedmiu dniom kalendarzowym. Zatem urlopu ojcowskiego udziela się na dni kalendarzowe.2. Jeżeli pracownik ojciec wychowujący dziecko złożył wniosek o udzielenie urlopu ojcowskiego z zachowaniem wymaganego terminu, pracodawca powinien udzielić tego urlopu, jednak na okres nie dłuższy niż do ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia.3. Przepisy kodeksu pracy dotyczące urlopu ojcowskiego nie uzależniają wymiaru tego urlopu od liczby dzieci urodzonych przy jednym porodzie, tak jak czynią to przepisy dotyczące wymiaru urlopu macierzyńskiego (podstawowego i dodatkowego) oraz urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego (podstawowego i dodatkowego). Zatem, zdaniem departamentu, wymiar urlopu ojcowskiego w przypadku por...
Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA