fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Wyniki GE lepsze od prognozowanych

Jeffrey Immelt, prezes General Electric
Bloomberg
Największy na świecie konglomerat przemysłowy General Electric czwarty kwartał zakończył zyskiem z działalności kontynuowanej w wysokości 26 centów na akcję, podczas gdy analitycy spodziewali się wyniku o 2 centy gorszego
Przychody spółki w minionym kwartale sięgnęły 41,4 mld USD. To też więcej od prognozowanych przez analityków 39,8 mld USD.
W porównaniu z czwartym kwartałem 2008 r. zysk General Electric spadł o 22 proc. do 3.03 mld USD z 3,87 mld USD, czyli 36 centów na akcję. Przychody też były mniejsze niż prze rokiem, kiedy wyniosły 46,2 mld USD.
Przychody spadły we wszystkich czterech segmentach działalności spółki – NBC Universal, GE Capital, GE Technology Infrastructure i GE Energy Infrastructure, przy czym zysk wzrósł tylko w tym ostatnim dziale. W czwartym kwartale prezes spółki Jeffrey Immelt, zdecydował się sprzedać większość udziałów w NBC Universal i firmie maklerskiej, a skoncentrował działalność na zdobywaniu zamówień dla fabryk produkujących wyposażenie elektrowni i medyczną aparaturę do prześwietleń oraz silniki lotnicze i lokomotywy, bo w tych dziedzinach GE jest globalnym liderem. GE liczy na wzrost zamówień zwłaszcza z Chin, Indii i Bliskiego Wschodu.
Na bieżący rok prezes Immelt spodziewa się wpływów gotówkowych w wysokości 23 – 26 mld USD, z czego część zamierza wydać na akwizycje. Około 10 mld USD ma pochodzić ze sprzedaży NBC Universal i przekazaniu GE Securities firmie United Technologies Corp.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA