fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Gilowska kandydatem prezydenta do RPP

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Czy Zyta Gilowska zastąpi Halinę Wasilewską-Trenker?
Taką opinię wyraził Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta, w wywiadzie dla agencji Bloomberg. Wprawdzie jego zdaniem prezydent jeszcze nie zdecydował, kogo zgłosi do Rady Polityki Pieniężnej, ale już zaczął się rozglądać za kandydatami. Mają to być osoby, które będą w stanie realistycznie ocenić stabilność polskiej waluty i sektora bankowego, a także przygotowania do euro.
Zdaniem prof. Andrzeja Wernika na prezydenckiej liście mogliby się znaleźć jego doradcy ekonomiczni – Zyta Gilowska, Adam Glapiński i Ryszard Bugaj. – Z całą pewnością znam takich, którzy mają wyższe kompetencje do zasiadania w Radzie – mówi ”Rz” Ryszard Bugaj. – Ale znam też takich o niższych kwalifikacjach, mimo to branych pod uwagę.
Jarosław Kaczyński mówił w rozmowie z agencją Reuters, że członkiem RPP z nadania prezydenta może zostać znany historyk prof. Wojciech Roszkowski.
Kadencja RPP kończy się na początku 2010 r. Prezydent i parlament wskażą wówczas po troje kandydatów do nowej Rady. W jej skład wejdzie także prezes NBP Sławomir Skrzypek.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA