fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Ukraińskie weto w sprawie Euro 2012

Stadion Olimpijsjki w Kijowie, na którym planowany jest finał Euro 2012. Czeka go przebudowa.
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Ukraiński prezydent zawetował ustawę o finansowaniu przygotowań do Euro 2012. Po decyzji Wiktora Juszczenki rządowi brakuje prawie miliarda euro na budowę nowych stadionów, dróg i hoteli.
Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest odrzucenie weta przez parlament. Taki scenariusz jest jednak bardzo mało prawdopodobny.
Szef Społecznego Komitetu Kontroli Przygotowań do Euro 2012 Andriej Kapustin twierdzi, że ratunkiem dla rządu może być też trzecia transza pomocy z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
- Ta decyzja utrudnia sytuację rządu, ale tak naprawdę ma czysto polityczny charakter. Wynika z osobistych ambicji prezydenta. Zadziałało też lobby bankowe, które nie chce rozdawać swych zysków - przekonuje Kapustin.
- Na razie pieniądze na przygotowania mistrzostw są, choć po decyzji Juszczenki w mniejszej niż zakładano ilości. Rząd może wysupłać na razie około 250 milionów euro - podsumowuje szef komitetu
[b] [link=http://www.rp.pl/temat/55270.html]Więcej o przygotowaniach do Euro 2012 czytaj w naszym raporcie specjalnym[/link][/b]
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA