fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Skowroński przenosi się do Internetu

Krzysztof Skowroński 25 lutego został odwołany z funkcji dyrektora Trójki. Postawił na internetowe Radio Wnet, które zacznie nadawać 25 maja
Fotorzepa, Darek Golik
Były dyrektor "Trójki" zakłada Radio Online. Program w nim będzie miał m.in. Grzegorz Wasowski – dowiedziała się „Rz”
Krzysztof Skowroński wraz z grupą znajomych postanowili założyć radio internetowe. Radio Wnet, bo tak będzie nazywał się nowy projekt, wystartuje już 25 maja. Na razie program będzie nadawany od południa do pierwszej w nocy.
– To projekt tworzony przez grupę przyjaciół, których pasją jest robienie dobrego radia – mówi „Rz” Skowroński. – Nie stoi za nami żadna duża korporacja czy kapitał zagraniczny.
[srodtytul]Liczyć ma się słowo[/srodtytul]
Skowrońskiemu w tworzeniu nowego radia pomoże część osób, które w proteście przeciwko jego odwołaniu odeszły z Trójki. – O tym, kto będzie występował na naszej antenie, nie chciałbym jeszcze mówić. Na pewno będą to jednak osoby, dla których warto będzie nas poszukać w Internecie. To będzie radio, w którym bardzo liczyć się będzie słowo, a nie tylko muzyka – mówi były dyrektor Trójki.
Jak udało nam się dowiedzieć, na antenie Radia Wnet będzie miała swój program– m.in. jedna z radiowych legend Grzegorz Wasowski.
Sam Skowroński będzie prowadził autorską audycję.
[srodtytul]Premiera z Kasparowem[/srodtytul]
W pierwszym dniu na antenie ukaże się m.in. rozmowa z szachowym arcymistrzem i jednym z liderów rosyjskiej opozycji Garrim Kasparowem, którą przeprowadzi szef działu zagranicznego „Rz” Jerzy Haszczyński.
– To może być ciekawy eksperyment – ocenia pomysł na stację Rafał Oracz, dyrektor generalny CR Media Consulting. – Do tej pory radia internetowe miały głównie charakter play listy i w 99 proc. składały się z muzyki. Zobaczymy, jak zostanie przyjęta taka bardziej mówiona forma.
Jednak zdaniem Oracza pomysłodawcy radia nie powinni liczyć na duże zyski. – Słuchalność rozgłośni internetowych jest na razie zbyt mała, by przyciągnąć wielu reklamodawców. Dopóki nie wejdą w życie rozwiązania techniczne, które umożliwią np. słuchanie takiego radia w samochodzie, to się nie zmieni – uważa.
Chociaż – jak wskazują raporty – liczba słuchaczy rozgłośni online rośnie szybko. Najpopularniejszego polskiego radia internetowego – Open. fm, słuchają miesięcznie aż 2 miliony osób.
Rafał Oracz podkreśla jednak, że przenikanie znanych dziennikarzy do Internetu zaczyna być w mediach ciekawym zjawiskiem. Podaje przykład Tomasza Lisa, który po zwolnieniu z Polsatu przez kilka miesięcy prowadził w sieci autorski program „Co z tą Polską?”. – To było bardzo ciekawe doświadczenie, które uświadomiło mi, że przyszłość mediów należy do Internetu – mówi „Rz” Lis. – Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że nawet w czasach kryzysu nakłady na reklamę w Internecie rosną.
Sam Lis nie wyklucza, że w przyszłości ponownie pojawi się w sieci. – Mam w głowie pewne projekty związane z Internetem, ale na razie to tajemnica.
[i]Masz pytanie, wyślij e-mail do autora:
[mailto=j.strozyk@rp.pl]j.strozyk@rp.pl[/mail][/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA