fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Prezydent Sopotu kontratakuje książką

Jacek Karnowski
Fotorzepa, Piotr Wittman
W książce „Polowanie na prezydenta” Jacek Karnowski przekonuje, że oskarżanie go o korupcję ma charakter polityczny
Wczorajszą datę promocji wywiadu rzeki z prezydentem Sopotu autorstwa dziennikarzy RMF Romana Osicy i Marka Balawajdera wybrano nieprzypadkowo – za dziesięć dni mieszkańcy nadmorskiego kurortu w referendum zdecydują o przyszłości Karnowskiego.
Referendum ogłoszono, gdy Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku prowadząca śledztwo w sprawie ujawnionej przez „Rzeczpospolitą” tzw. afery sopockiej postawiła prezydentowi osiem zarzutów.
Na kilkunastu stronach książki Karnowski rozwodzi się nad swoimi sukcesami w Sopocie. „Są tu miejsca pracy, czyste powietrze, zdrowa woda, funkcjonują bardzo dobre szkoły” – mówi.
Rozmawiając o korupcyjnych zarzutach, podkreśla swoją niewinność i atakuje sopockiego biznesmena Sławomira Julkego. To Julke ujawnił nagranie swojej rozmowy z prezydentem Sopotu, podczas której ten miał od niego żądać dwóch mieszkań w zamian za wydanie pozytywnej decyzji urzędowej.
Zdaniem Karnowskiego Julke zrobił to, bo służby mogą mieć na niego „haka”. „Julke został na czymś przyłapany. Przestraszył się, poszedł mnie nagrać i po prostu mnie sprzedał” – mówi dziennikarzom Karnowski.
Przypomina też historię, jak to kiedyś dał Julkemu na przechowanie plecak z 4 tys. zł i kilkoma butelkami dobrego alkoholu. A ten zwrócił mu pieniądze w ratach i o jedną butelkę alkoholu mniej.
Według Karnowskiego powodem wybuchu afery sopockiej i postawienia mu prokuratorskich zarzutów jest prowadzona przeciwko niemu gra polityczna w PO. I stara się pokazać jako ofiara tej gry.
„Możemy uwierzyć w spiskową teorię dziejów, że minister Sławomir Nowak chce mnie usunąć i tak to wszystko rozgrywa” – mówi. Według niego to szef gabinetu Donalda Tuska namówił premiera, by ten powiedział, że taki człowiek nie może być prezydentem miasta.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA