fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Balony nad Krosnem

W środę między godziną 6, a 7 rano wystartowało 26 balonów do pierwszego lotu X Międzynarodowych Górskich Zawodów balonowych i XXV Międzynarodowych Balonowych Mistrzostw Polski. Balony wystartowały z okolic Wróblika Szlacheckiego i wraz z wiatrem wiejącym ze wschodu przeleciały nad Krosnem (na zdjęciu) i wylądowały w rejonie wsi Wojaszówka.
Rzeczpospolita, Krzysztof Rokosz k.r. Krzysztof Rokosz
Od dziś Krosno na Podkarpaciu jest stolicą balonów. W mieście zaczęła się rywalizacja o tytuł najlepszego baloniarza w kraju.
Jest to jedna z największych imprez balonowych w kraju, o uznanej już renomie w świecie balonowym. Do końca majowego weekendu rywalizować będzie 32 załogi z kraju i zagranicy w X Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych oraz XXV Międzynarodowych Balonowych Mistrzostw Polski.
Jeżeli więc ktoś nie zaplanował jeszcze majowego weekendu, to polecamy właśnie Krosno. Zawody balonowe to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych, które każdego roku ściągają do miasta tysiące turystów podziwiających fruwające nad miastem pięknie wymalowane balony. W zawodach uczestniczą najlepsi polscy baloniarze, m.in. mistrz kraju Bogdan Prawicki, któremu palmę pierwszeństwa z pewnością będzie chciał odebrać wielokrotny mistrz Polski Witold Filus. — Wszyscy chcą się tu pokazać i sprawdzić swe możliwości, bo są tu trudne warunki do latania balonami — zaznacza rzecznik zawodów Zygmunt Jerzyk. Startują też panie, dwie Polki, dwie Litwinki i Łotyszka.
Zawody balonowe to nie tylko podniebne konkurencje. Na krośnieńskim lotnisku odbędzie się też wiele imprez lotniczych i rozrywkowych, m.in. wystawa modeli latających oraz sprzętu lotniczego. Zaplanowano też loty widokowe nad Krosnem, a w piątek nocny pokaz balonów. Atrakcją będą też występy wielu artystów, m.in. sobotni Roberta Janowskiego z zespołem i niedzielny Urszuli.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA