fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Push

Fotorzepa
Amerykański rząd zamierza stworzyć armię „paranormalnych”. Ludzi, którzy mogą siłą woli i umysłu przesuwać przedmioty, przewidywać przyszłość czy manipulować myślami innych. Mają stanowić tajną broń Ameryki w walce z różnego rodzaju zagrożeniami.
W tym celu zakonspirowana komórka rządowa zwana Wydziałem prowadzi badania z udziałem osób obdarzonych parapsychologicznymi zdolnościami, by zwielokrotnić ich moc. W istocie są to niebezpieczne eksperymenty. Po tego typu testach „pacjentom” Wydziału rzadko udaje się przeżyć.
Nic zatem dziwnego, że przed Wydziałem ukrywa się Nick Grant (Evans). Chłopak odziedziczył telekinetyczne zdolności po ojcu, którego agenci rządowi zabili dziesięć lat temu. Od tego czasu Nick przebywa w Hongkongu. Ale nie będzie miał spokoju.
Odnajduje go Cassie Holmes (Fanning), dziewczynka obdarzona darem jasnowidzenia. Razem próbują odszukać pewną walizkę pełną pieniędzy i Kirę (Belle), uciekinierkę z laboratorium Wydziału. Tropem bohaterów podąża bezwzględny agent Henry Carver (Hounsou)...
Filmu nie mogę ocenić – nie było pokazu prasowego – ale wnioskując ze streszczenia, należy się spodziewać kina science fiction z mnóstwem efektów specjalnych. Za kamerą stanął Szkot Paul McGuigan, który dotychczas wyreżyserował m.in. „Apartament” i „Zabójczy numer”.
[i]USA 2009, reż. Paul McGuigan, Dakota Fanning, Camilla Belle, Chris Evans, Djimon Hounsou [/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA