fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Wierszyki od stóp do głów

Ulf Stark cynamon i trusia Przeł. Agnieszka Stróżyk Ilustr. Charlotte Ramel Zakamarki Poznań 2009
Rzeczpospolita
Do księgarń trafiła właśnie kolejna książka jednego z najpopularniejszych obecnie autorów dla dzieci – Szweda Ulfa Starka.
„Cynamon i Trusia” to zbiór wierszy poświęconych częściom ludzkiego ciała. Z zabawnych dialogów Cynamona i Trusi dzieci dowiedzą się, co to jest oko i ucho, pępek, pupa i mózg oraz do czego służą.
W efekcie po lekturze książki będą mogły stwierdzić jak jej bohaterowie w wierszu o palcach: „Ja ciebie znam, a ty znasz mnie. Od głowy po paluszki”.
Ulf Stark pierwszą książkę dla dzieci opublikował w 1975 r. i od tego czasu napisał ich blisko 40. Przetłumaczono je na ponad 20 języków. W Polsce ukazały się trzy: „Jak tata pokazał mi wszechświat”, „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” i „Jak mama została Indianką”. Wszystkie rekomendowane były przez „Rz”.
[i]Rodzicom, którzy szukają informacji o książkowych nowościach dla dzieci, proponujemy naszą cotygodniową „polecankę” na www.rp.pl w dziale „Styl Życia” w zakładce: Książki dla najmłodszych. W każdy weekend ukazuje się w niej recenzja nowej lektury dla malucha.[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA