fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

GP: Rasistowski występ Farfała w RPA

Piotr Farfał
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Paweł Majewski
– Czarne małpy nic nie potrafią - miał powiedzieć w zeszłym roku p.o. prezesa TVP Piotr Farfał pod adresem władz telewizji w RPA.
Miały one paść podczas jednej z imprez towarzyszących zeszłorocznej konferencji telewizji publicznych INPUT w Johannesburgu (najbardziej prestiżowa i największa konferencja telewizji publicznych z całego świata. Odbywa się raz do roku, za każdym razem w innym państwie).
Do wybuchu Farfała miało dojść kiedy Polska delegacja spotkała się z przedstawicielami INPUT na kolacji. Oprócz Farfała brali w niej udział m.in. pracownicy Biura Programowego TVP, Biura Reklamy, Biura Promocji i Marketingu.
W pewnym momencie p.o. prezesa TVP (wtedy członek zarządu) miał w niewybrednych słowach skrytykować afrykańskich gospodarzy. Dostało się również mieszkańcom RPA - Wiedziałem, że mamy rację. To czarne małpy i nieudacznicy! – relacjonuje „GP” świadek zdarzenia (chce zachować anonimowość, bo wciąż pracuje w TVP).
Według relacji cytowanych świadków wśród polskich delegatów zapanowała konsternacja, po czym Farfała odprowadzono dyskretnie na koniec stołu.
W tym roku konferencja INPUT po raz pierwszy odbywa się w Polsce.
Farfał zapowiedział, że pozwie "Gazetę Polską" oraz portale, które za nią zacytowały doniesienia na ten temat. "Każdy z 6 członków polskiej delegacji gotów jest oficjalnie stwierdzić, że fakty przedstawione w artykule 'GP' nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i mają charakter prowokacji" - napisał w oświadczeniu.
Źródło: Gazeta Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA