fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Napieralski chce być jak Obama, Rasmussen i Zapatero

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Paweł Majewski
- Tu weźmiemy Mariana, tu weźmiemy Dankę i jakoś to będzie - grzmiał pod adresem PO szef SLD Grzegorz Napieralski na konwencji wyborczej partii.
[link=http://www.rp.pl/temat/266075.html][b]Serwis poświęcony wyborom do Parlamentu Europejskiego[/b][/link]
[b][link=http://www.rp.pl/galeria/2,1,292982.html]Zobacz galerię zdjęć z konwencji wyborczej [/link][/b]
Dostało się nie tylko PO, ale całej prawicy. Napieralski snuł wizje rządu i prezydenta z PiS przekonując, że ta partia nie byłaby w stanie wprowadzić Polski do UE co stało się za rządów SLD.
- Nie chcemy prezydenta i premiera kłócących się na pogorzelisku - nawoływał przekonując, że rządy Lewicy mogłyby to zmienić.
Później Napieralski wymieniał postulaty Sojuszu.
- Chcemy Europy socjalnej, w której każdy zarobi na bochenek chleba, Europy równych szans, Europy w której nie ma wierzących i niewierzących - mówił Napieralski.
Szef SLD mówił o europejskich krajach i przywódcach, na których się wzoruje, ale konwencja była zorganizowana w stylu wieców Baracka Obamy.
- Chcemy Polski dobrze rządzonej, Polski takiej jak Dania. Premier Rasmussen zbudował kraj, w którym każdy bezrobotny ma pomoc. Chcemy Polski takiej jak Francja, gdzie jest rozdział państwa od Kościoła, chcemy by tak jak w Hiszpanii refundowane było in vitro - kontynuował.
- 7 czerwca uzyskamy nową większość w Parlamencie Europejskim na rzecz Europy socjalnej - przekonywał w Poznaniu gość konwencji, były premier Danii Poul Nyroup Rasmussen.
[srodtytul]Siwiec szefem kampanii[/srodtytul]
W spotkaniu zorganizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich brało udział ponad tysiąc delegatów z całego kraju oraz zagraniczni goście.
Impreza była pokazywana na telebimach, wystrój sali i scenariusz widowiska przypominał amerykańskie konwencje wyborcze. Zgromadzona publiczność trzymała w rękach flagi i baloniki z logo komitetu wyborczego i znakami obu koalicyjnych partii.
Marek Siwiec, eurodeputowany SLD z Wielkopolski będzie szefem kampanii wyborczej koalicji SLD-UP do Parlamentu Europejskiego. - To będzie kampania uśmiechniętych twarzy - mówił Marek Siwiec podczas Konwencji w Poznaniu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA