fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zbrojeniówka będzie strajkować

Protest pracowników przemysłu zbrojeniowego, który odbył się 6 marca br. w Warszawie pod hasłem "Solidarność na kryzys".
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Pracownicy 14 polskich zakładów zbrojeniowych opowiedzieli się w referendum za przeprowadzeniem strajku w obronie miejsc pracy. Są to dane z połowy firm, w których przeprowadzono głosowanie
Szef Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Przemysłu Zbrojeniowego Stanisław Głowacki powiedział Radiu Kielce, że dopiero w poniedziałek spłyną dane ze wszystkich przedsiębiorstw.
Za strajkiem opowiedziała się m.in. załoga Zakładów Metalowych Mesko w Skarżysku Kamiennej.
Pracownicy zakładów zbrojeniowych i lotniczych boją się, że w wyniku ograniczenia zamówień Ministerstwa Obrony Narodowej stracą pracę. Z powodu oszczędności rząd znacznie ograniczył zamówienia w polskich firmach. Związkowcy uważają, że doprowadzi to do zapaści polski sektor zbrojeniowy.
Domagają się od premiera Donalda Tuska konkretnej pomocy. Chcą, by w tym roku na zakupy dla polskiej armii rząd przeznaczył podobne pieniądze, jak w roku ubiegłym. W 2008 roku MON wydał na ten cel prawie 5 mld złotych. W tym z powodu kryzysu planuje zakupy za niecałe 2 mld zł.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA