fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatki

Telewizja z Internetem nie daje ulgi podatkowej

Piotr Mazurkiewicz
Klienci Telekomunikacji Polskiej nie mogą odliczyć od dochodów wydatkówna dostęp do sieci
W kłopotliwej sytuacji znaleźli się ci, którzy skorzystali z usługi „Neostrada z Telewizją”. – Oferta ta zawiera haczyk. Otóż TP SA fakturuje tę usługę łącznie, to jest Internet z telewizją, i w związku z tym nie można odliczyć tej kwoty od dochodu – alarmuje redakcję „Rz” jeden z czytelników. Narodowy operator nie zaprzecza.
– Zdajemy sobie sprawę, że nasze faktury za Neostradę z telewizją nie pozwalają na skorzystanie z ulgi na Internet – przyznaje Wojciech Jabczyński z biura prasowego TP. Wskazuje on jednocześnie, że pakietowa oferta i tak jest dla abonentów finansowo korzystna; w stopniu, który przekracza wartość odliczenia podatkowego.
[wyimek]1,4 mld zł wynosi kwota wydatków na dostęp do Internetu, którą odliczyli Polacy od swoich dochodów w 2007 r. [/wyimek]
Problem ze skorzystaniem z ulgi podatkowej przy ofertach łączonych TP nie jest nowy. Na identyczne utrudnienia skarżyli się już abonenci usług multipakiet tp, który w ofercie operatora jest od ponad dwóch lat. Co ciekawe, innym operatorom udało się z tym uporać.
– Internet stanowi osobną pozycję na fakturze – informuje Patrycja Gołos, rzecznik sieci kablowej UPC Polska.
Według naszych informacji TP nie rozbija usług na fakturze, aby nie ujawniać cen poszczególnych pozycji Urzędowi Komunikacji Elektronicznej. Operator znajduje się w konflikcie z urzędem o ceny hurtowych usług internetowych, które wyliczane są obecnie na podstawie cen detalicznych. W przyszłości podstawą ma być szacunek kosztów ponoszonych przez TP, ale jakie są te koszty, UKE i operator również nie są zgodni.
Z naszych informacji wynika jednak, że TP niebawem zmieni swoją politykę i zacznie wyróżniać na fakturze ceny usług pakietowych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA