fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Odpowiedź Ministerstwa Gospodarki z 30 września 2008 r. na pytanie "Rz" , czy w okresie zawieszenia firma musi wycofać swoją stronę internetową i ogłoszenia reklamowe (kupione przed zawieszeniem)

Firma na okres zawieszenie nie musi wycofywać swojej strony internetowej z Internetu, gdyż samo utrzymywanie strony internetowej nie powinno powodować osiągania bieżących przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.Art. 14a ust. 4 [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=236773]ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (DzU z 2007 r. nr 155, poz. 1095)[/link] wskazuje natomiast, że w okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorca ma prawo wykonywać wszelkie czynności niezbędne do zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów.Przedsiębiorca w okresie zawieszenia nie może za to wykonywać działalności gospodarczej i osiągać bieżących przychodóci gospodarczej (art. 14a ust. 3).Wydaje się więc, że ogłoszenia reklamowe wykupione przed zawieszeniem mogą pojawiać się w czasie zawieszenia działalności gospodarczej, ale już np. sprzedaż produktu klientowi dzięki tej reklamie możliwa będzie do...
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA