fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Janusz Wójcik chce mówić

Podejrzany w aferze znany trener sam poprosił prokuraturę o rozmowę – ustaliła „Rz”
Z naszych informacji wynika, że w przyszłym tygodniu we wrocławskiej prokuraturze badającej korupcję w polskiej piłce nożnej ma się stawić Janusz Wójcik, były trener piłkarskiej reprezentacji Polski i były poseł Samoobrony. – Jestem w kontakcie telefonicznym z prokuratorami i stawię się we Wrocławiu osobiście – przyznał „Rz”.
Dotychczas Wójcik był przesłuchiwany dwukrotnie. Zeznania składał łącznie przez 20 godzin.
Prokuratura postawiła mu 11 zarzutów korupcyjnych. Śledczy podejrzewają, że przestępstw dopuścił się w czasie, gdy trenował Świt Nowy Dwór Mazowiecki. By nie trafić do aresztu, Wójcik musiał m.in. wpłacić kaucję – 500 tys. zł.
Tym razem to nie śledczy wyznaczyli termin spotkania, ale sam zainteresowany. Były trener polskiej kadry chce bowiem rozmawiać o zmniejszeniu kaucji. – Jestem osobą publiczną, nie występuje też groźba matactwa – argumentuje Janusz Wójcik.
Jednak podczas spotkania z wrocławskimi prokuratorami najprawdopodobniej złoży także dodatkowe zeznania w sprawie korupcji w polskiej piłce. – Spotkanie na pewno nie będzie dotyczyło tylko zmniejszenia kaucji, ale również będę się starał usprawnić prowadzone śledztwo – deklaruje Wójcik. O czym zamierza opowiedzieć śledczym? Nie wiadomo. Nie chce mówić o szczegółach.
Jednak w połowie listopada ubiegłego roku w wywiadzie dla „Rz” sugerował, że bardzo dużo wie o patologiach w polskim futbolu. „Działałem ponad 25 lat w polskiej piłce, trudno, abym nie miał wielu interesujących informacji dotyczących spraw organizacyjno-szkoleniowo-finansowych” – mówił.
Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce prowadzi wrocławski Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 170 osobom: działaczom sportowym, sędziom, obserwatorom Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz członkom zarządu związku.
Pod koniec 2008 r. przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F., pseudonim Fryzjer – domniemany organizator całego procederu.
[ramka]Podczas spotkania z prokuratorami będę się starał usprawnić toczące się śledztwo
[i]Janusz Wójcik[/i][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA