fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Jest porozumienie ze stoczniowcami

Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Paweł Majewski
Rząd i związki zawodowe stoczniowców podpisały porozumienie w sprawie tzw. specustawy stoczniowej. Na program dobrowolnych odejść pracowników i odszkodowania rząd przeznaczy 400-500 mln złotych. Do poniedziałkowego popołudnia strony mają wyjaśnić drobne nieścisłości.
Podpisanie dokumentu odbyło się w obecności kamer telewizyjnych. Porozumienie w sprawie restrukturyzacji zakładów podpisali związkowy ze stoczni Gdynia i Szczecin, w imieniu rządu podpisał je Michał Boni.
Do poniedziałku, do godziny 15 pozostałe wątpliwości mają być wyjaśnione, jest to też czas na wniesienie drobnych poprawek. Minister skarbu zapowiedział, że w przyszłym tygodniu projektem specjalnej ustawy zajmie się rząd.
Stoczniowcy dostaną odszkodowania w wysokości od 15 do 60 tys. zł, w zależności od stażu pracy.
Obydwu stronom zależy, by proces legislacyjny zakończył się przed świętami, przyspieszyłoby to wprowadzenie jej w życie.
[ramka]Na program ochronny dla pracowników stoczni rząd ma przeznaczyć od 400 mln zł do 500 mln zł.
Ta kwota ma być przeznaczona na odszkodowania dla stoczniowców, którzy skorzystają z programu dobrowolnych odejść, wypłatę wynagrodzeń do końca maja przyszłego roku oraz na spłatę zaległych emerytalnych składek pracowniczych.[/ramka]
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA