fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Młode lata Lennona na ekranie

W Wielkiej Brytanii powstanie fabularna opowieść o Johnie Lennonie „Nowhere Boy”. Wyreżyseruje go, znana dotąd głównie z działalności plastycznej, Sam Taylor-Wood, laureatka nagrody z 1997 roku dla najbardziej obiecującego młodego artysty na Biennale w Wenecji. Film będzie jej pełnometrażowym debiutem.
Scenariusz napisał Matt Greenhalgh, uhonorowany nagrodą BAFTA za scenariusz do obrazu „Control” o Ianie Curtisie, liderze nowofalowej grupy Joy Division.
Greenhalgh w „Nowhere Boy” skoncentruje się na trudnej młodości Lennona. Artystę, porzuconego w dzieciństwie przez matkę, wychowywała autorytarna ciotka. Zakompleksiony, osamotniony chłopak wcześnie zainteresował się muzyką i światem artystycznym. Zaczął się uczyć w Liverpool Art College, ale szybko znudził się studiowaniem. Jako 17-latek w 1957 r. razem z Paulem McCartneyem założył zespół The Quarry Men, przemianowany trzy lata później na The Beatles.
Film ma opowiadać także o przyjaźni z McCartneyem i o problemach z kobietami. Ich źródeł scenarzysta dopatruje się w traumie wynikającej z porzucenia przez matkę. Obsada nie jest jeszcze znana, choć we wczorajszym wydaniu „Daily Mail” napisano, że w rolę matki Lennona wcieli się Kate Winslet.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA