fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Koneser dla konesera

Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser przy ul. Ząbkowskiej
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
W ramach Lata Konesera odbyło się już ponad 120 projektów społeczno-kulturalnych, w tym:
ponad 20 przedstawień tańca nowoczesnego, kilkanaście przedstawień teatralnych, 65 pokazów w ramach kina letniego, 40 sesji warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych (plastycznych, malarskich, fotograficznych, projektowych i innych), cztery wystawy, w tym unikatowa wystawa poświęcona historii Stadionu Dziesięciolecia.
Dokonano niemal 2000 wypożyczeń rowerów w ramach Praskiej Wypożyczalni Rowerów. Realizowane są też projekty rzeźbiarskie, instalacje ze złomu i innych materiałów, awangardowe performance’y, które zbierają szeroką publikę i oswajają ją z młodą polską sztuką nowoczesną. W czasie trwania projektu imprezę odwiedziło już około 18 tys. osób.
W Koneserze odbędą się też inne koncerty, m.in. 6 września, Stołeczna Estrada zaprasza na koncert George’a Clintona. Odbędą się również koncerty jazzowe oraz te w ramach Warszawskiej Jesieni, spektakle teatralne, w tym Teatru Dramatycznego oraz cykl przedstawień „Kobiecość w międzyczasie”, performance, wystawy, w tym prezentujące osiągnięcia francuskich designerów.
Lato Konesera to cykl projektów społeczno-kulturalnych realizowanych wspólnie przez inwestora – BBI Development NFI SA i spółkę Juvenes wraz z miastem stołecznym Warszawa. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Lato Konesera trwa od 5 czerwca do 15 października 2008 r.
Więcej informacji na temat planowanych działań oraz fotograficzną relację z już zrealizowanych można znaleźć na stronie www.latokonesera.pl.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA