fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Bytom bez ekstraklasy

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Komisja Odwoławcza do spraw Licencji nie zgodziła się na grę Polonii w ekstraklasie. To oznacza awans Piasta Gliwice bez baraży i nowe komplikacje.
Komisja uznała, że „niekorzystna sytuacja majątkowa, finansowa i gospodarcza oraz ujemny kapitał własny powodują zagrożenie kontynuowania działalności klubu“. Decyzja komisji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
To oznacza, że chociaż Polonia zajęła w ekstraklasie miejsce 13. i utrzymała się w niej, zostanie przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli. To dobra informacja dla Piasta Gliwice i Jagiellonii. Baraże między tymi drużynami się nie odbędą, obydwa kluby zagrają w ekstraklasie.
Tyle że Piast również może mieć problem z licencją. Dziś upływa termin składania wniosków dla klubów, które awansowały do ekstraklasy. Lechia Gdańsk i Śląsk Wrocław powinny je otrzymać, ale Piast ma stadion mocno odbiegający od standardów ekstraklasy.
Po rezygnacji Groclinu z udziału w Pucharze UEFA drużynę z Grodziska zastąpi Lech Poznań, który miał grać o Puchar Intertoto. Z kolei o ten puchar zamiast Lecha zagra Cracovia.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA