fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Domy na Wyspach coraz tańsze

Według danych stowarzyszenia Nationwide Building Society indeks cen domów spadł w maju o 4,4 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. Tak dużego spadku nie zanotowano od 1991 r.
Cena przeciętnego domu spadła o 2,5 proc. od kwietnia do 173,583 funtów, nieprzerwanie od siedmiu miesięcy. - Ceny domów nadal będą spadać – przewiduje Mervyn King, szef Banku Anglii.
Według danych Brytyjskiego Stowarzyszenia Bankowców udzielono o 39 proc. mniej kredytów hipotecznych w kwietniu 2008, niż to miało miejsce w ubiegłym roku.
Spadek wartości domów idzie w parze z większymi kosztami jakie muszą ponieść kupujący nieruchomości. Kryzys na rynku kredytów hipotecznych spowodował, że banki podniosły koszty pożyczek o 5 proc., najwięcej od ośmiu lat, nic sobie nie robiąc z obniżania stóp procentowych przez Bank Anglii.
Sytuację panującą na rynku nieruchomości odczuł funt szterling, który spadł o 0,3 proc. wobec dolara, za który płacono 1,9718, po ujawnieniu raportu stowarzyszenia Nationwide Building Society.
Źródło: bloomberg.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA