fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Waldemar Pawlak waha się w sprawie J&S

Wicepremier przedłużył termin wydania decyzji w sprawie blisko pół miliarda kary dla firmy J&S Energy
Kilka dni temu minął termin, do którego wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak powinien podjąć decyzję w sprawie odwołania spółki paliwowej J&S Energy od prawie pół miliarda złotych kary.
Spółkę za brak wymaganych rezerw paliwowych ukarała Agencja Rezerw Materiałowych.
Wicepremier chce mieć jednak dodatkowy czas na podjęcie decyzji i dlatego przedłużył termin jej wydania do 6 czerwca. Powód? Jak poinformowało nas Ministerstwo Gospodarki, chodzi o skomplikowaną materię sprawy oraz konieczność dodatkowych wyjaśnień i dokumentów.
Wcześniej, w grudniu 2007 roku, wicepremier Pawlak skasował już nałożoną przez ARM karę dla J&S. Wówczas wynosiła ona również prawie pół miliarda. „Rz” jako pierwsza ujawniła wątpliwości wokół tej decyzji.
Sprawa wywołała bardzo duże kontrowersje. Wicepremier Pawlak musiał tłumaczyć się ze swojej decyzji przed Sejmową Komisją Gospodarki. Zbadaniem sprawy na wniosek europosła Janusza Wojciechowskiego zajęła się też Najwyższa Izba Kontroli. Kontrolerzy zakończyli już badanie dokumentacji zarówno w ARM, jak i resorcie gospodarki. Protokół wraz z wnioskami pokontrolnymi ma być znany w połowie czerwca.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA