fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jaka stawka od transportu w ramach usługi turystycznej

Jaką stawką podatku powinny być opodatkowane usługi transportu osób taborem własnym, w przypadku gdy są świadczone w celu wykonania pełnego pakietu imprezy turystycznej zorganizowanej dla bezpośredniej korzyści turysty?
Organizuję krajowe i zagraniczne (w krajach Unii Europejskiej) imprezy turystyczne (wycieczki, obozy, wczasy, kolonie itp.). Usługi te świadczę dla osób fizycznych i dla przedsiębiorców. Większość usług przy oferowanych imprezach (np. zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie) kupuję od innych podmiotów. Posiadam jednak własny transport – autokary. Wykorzystuję je w ramach organizacji imprez turystycznych. Do imprez tych stosuję procedurę VAT marża, o której mowa w art. 119 ustawy o VAT. Jaką stawką podatku powinny być opodatkowane usługi transportu osób taborem własnym, w przypadku gdy są świadczone w celu wykonania pełnego pakietu imprezy turystycznej zorganizowanej dla bezpośredniej korzyści turysty?Świadczone przez czytelnika usługi, będące usługami turystyki (opodatkowane procedurą VAT marża), mają niewątpliwe charakter usług kompleksowych czy też złożonych z wielu różnych świadczeń, które odrębnie mogłyby być pojedynczymi usługami (u...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA