fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

760 mln zł z podatku giełdowego

Do kwietnia wpływy z podatku ze zbycia papierów wartościowych wyniosły ok. 760 mln zł, czyli tyle co w tym samym okresie 2014 r.
Bloomberg
Mimo słabej koniunktury na parkiecie w zeszłym roku budżet na podatku od zbycia papierów wartościowych może zyskać tyle co w 2014 r.

Do końca kwietnia 2015 r. wpływy z tzw. podatku giełdowego wyniosły 759,5 mln zł – wynika z informacji Ministerstwa Finansów przygotowanej dla „Rzeczpospolitej". Kwota ta dotyczy rozliczeń podatkowych z przychodów uzyskanych ze zbycia papierów wartościowych w 2014 r.

Nie są to jeszcze ostateczne wpływy do tegorocznego budżetu z podatku giełdowego, ale co ciekawe, są porównywalne do dochodów uzyskanych w tym samym okresie w 2014 r. (z rozliczeń za 2013 ). Wówczas było to 756,1 mln zł.

Nie oznacza to jednak, że inwestorzy giełdowi w 2014 r. na obrocie akcjami i innymi papierami zarobili tyle samo co w 2013 r. Jak przypomina Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, podatek płacony jest tylko od zrealizowanych zysków, czyli sprzedanych walorów. Nie mówi więc wszystkiego o efektywności giełdowych inwestycji. Nie uwzględnia także strat, jakie ponieśli inni inwestorzy. Przykładowo: w 2013 r. podatnicy zadeklarowali, że ich dochody ze ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA