fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Autobus uderzył w hotel. Są ranni

Zdjęcia z miejsca wypadku
TVN24
Siedem osób odniosło obrażenia po tym jak autobus uderzył w jeden z budynków w centrum Świecia nad Wisłą.

Do wypadku doszło dziś po godz. 6 rano, na głównym skrzyżowaniu miasta przy ul. Wojska Polskiego z ul. Sienkiewicza.

Dostawczy renault master, który wyjechał z drogi podporządkowanej uderzył w prawidłowo jadący autobus.

- Siła uderzenia była tak duża, że autobus został wypchnięty ze skrzyżowania i uderzył w budynek pobliskiego hotelu – mówi st. asp. Maciej Rakowicz, rzecznik policji w Świeciu.

W wyniku zderzenia ucierpiało pięcioro pasażerów autobusu. Kierowca miał dużo szczęścia, w ostatnim momencie zdążył odskoczyć i dzięki temu nie odniósł obrażeń.

Ucierpiał także prowadzący renault oraz pasażer tego auta. Wszyscy ranni trafili do szpitala w Świeciu. Ich obrażenia nie zagrażają życiu. Są to głównie złamania kończyn i stłuczenia.

Budynek w który uderzył autobus, to przybudówka hotelu. – Mieści się tam firma ubezpieczeniowa, oraz są pomieszczenia gospodarcze. W chwili wypadku nikogo nie było w środku – mówi st. asp.Rakowicz.

Na miejscu jest powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który ma sprawdzić czy przybudówka zagraża bezpieczeństwu i trzeba będzie ją rozebrać, czy da się wyremontować.

Teraz okoliczności wypadku bada policja i prokuratura ze Świecia. – Postępowanie prowadzimy pod kątem spowodowania wypadku – mówi policjant.

Skrzyżowanie gdzie doszło do zderzenia jest już przejezdne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA