fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent Duda skazany na konflikt

Tomasz Pietryga
Fotorzepa, Waldemar Kompała
Referendum, ustawy światopoglądowe oraz reforma podatkowa. Z tymi sprawami zmierzy się nowy prezydent w pierwszych miesiącach urzędowania.

Czas na objęcie prezydentury nie jest łatwy. Andrzej Duda rozpocznie urzędowanie w najgorętszym okresie kampanii wyborczej do parlamentu, i w tym okresie raczej  trudno mu będzie  oderwać  się od politycznego zaplecza, i zdefiniować siebie jako polityka samodzielnego.

Wielu  krytyków Dudy wskazywało na jego małe doświadczenie polityczne i brak samodzielności. Owszem Andrzej Duda zrobił niespotykaną, błyskawiczną karierę polityczną, został wyciągnięty  z drugiego szeregu swojej partii. Wygrał wybory, chociaż  jeszcze pół roku temu nie był postacią powszechnie rozpoznawalną. Ta wada nowego prezydenta jest jednocześnie jego ogromną zaletą. Nie jest osobą wywodzącą się bezpośrednio  z kręgu „zakonu” czyli najbliższych, wieloletnich współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, co może oznaczać, że z czasem może pojawić się chęć budowania własnego zaplecza politycznego

W pierwszych miesiącach urzędowania ognisk zapalnych między  pr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA