fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Młodzi ludzie są dyskryminowani

Materiały Prasowe
Rynek pracy wymaga coraz większej elastyczności, ale to nie powinno dotyczyć młodzieży, która jest szczególnie podatna na zmienność warunków gospodarczych – mówi sekretarz generalny Europejskiego Forum Młodzieży Allan Päll.

Rz: Tematem przewodnim tegorocznego Europejskiego Tygodnia Młodzieży było bezrobocie wśród młodych, problem, z którym zmaga się cała Europa. To pokłosie kryzysu?

Allan Päll: Kryzys nadwerężył i tak już chwiejne podstawy funkcjonowania młodzieży na rynku pracy w Europie. Przykładowo w Hiszpanii przed kryzysem połowa młodych pracowników była zatrudniona na umowach tymczasowych i to oni pierwsi stracili pracę w momencie, kiedy kryzys zmusił firmy do redukcji zatrudnienia.

Europa potrzebuje głębokich reform, które sprawią, że młodzież przestanie być wykluczona z posiadania stabilnego zatrudnienia i dyskryminowana na rynku pracy. Inaczej młodzi ludzie będą zawsze jako pierwsi odczuwać skutki ekonomicznych zawirowań.

W Polsce procent osób pracujących na umowach tymczasowych niemal dwa razy przekracza unijną średnią. Jak istotna jest jakość zatrudnienia?

To, na podstawie jakiej umowy jesteśmy zatrudnieni, ma wpływ na wiele aspektów naszego ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA