fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Chcą podbić rynek, więc się łączą

Firmy doradcze Cushman & Wakefield i DTZ zawarły porozumienie w sprawie połączenia się i przekształcenia w jedną z największych w świecie firm na rynku nieruchomości.

Nowa spółka działająca pod marką Cushman & Wakefield ma osiągać przychody przekraczające poziom 5,5 mld USD, zatrudniać ponad 43 tys. pracowników oraz zarządzać nieruchomościami o powierzchni ponad 371,6 mln mkw. w imieniu klientów instytucjonalnych, korporacyjnych i prywatnych.

- W firmie DTZ cieszymy się, że łączymy się z tak silną marką, jaką jest Cushman & Wakefield. Obie firmy doskonale uzupełniają się pod względem specjalizacji i zakresu geograficznego prowadzonej działalności. Powstanie organizacja o imponującym zasięgu, niezależnie od lokalizacji: w Nowym Jorku, Londynie czy Szanghaju - powiedział Brett White, który obejmie funkcję przewodniczącego rady dyrektorów i dyrektora generalnego nowej firmy.

- W świadczeniu usług liczy się nie tylko ich zasięg i zakres czy wielkość firmy, lecz także znajomość lokalnych rynków i kompleksowość obsługi. Są to silne cechy zarówno Cushman & Wakefield, jak i DTZ. Pozwolą nam one wyróżniać się w przyszłości - dodał Brett White (który ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży nieruchomości, a wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy CBRE).

Edward C. Frost, prezes i dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield, powiedział, że dzięki zawartej transakcji firma Cushman & Wakefield będzie mogła zaoferować klientom z całego świata jeszcze większą wartość korzystając z rozbudowanej i wzmocnionej globalnej platformy usług.

Po zakończeniu fuzji Carlo Barel di Sant'Albano, który obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Cushman & Wakefield na świat i region EMEA, obejmie wyższe stanowisko w globalnej strukturze kierowniczej. John Santora, dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield w Ameryce Północnej, zostanie dyrektorem operacyjnym i dyrektorem ds. integracji, a globalny dyrektor generalny firmy DTZ Tod Lickerman obejmie funkcję prezesa globalnej spółki.

W wyniku fuzji Cushman & Wakefield stanie się wiodącą globalną firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych we wszystkich sektorach usług i we wszystkich najważniejszych lokalizacjach świata.

Transakcja połączenia zostanie sfinalizowana do końca 2015 roku.

O firmach, które się połączą:

Cushman & Wakefield reprezentuje klientów na każdym etapie procesu najmu i inwestycji w nieruchomości. Firma została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 16 tys. pracowników w 259 biurach w 60 krajach. Oferuje najemcom i inwestorom pełen zakres zintegrowanych usług dotyczących wszystkich rodzajów nieruchomości na całym świecie, w tym usług w zakresie najmu, sprzedaży i zakupu, finansowania dłużnego i kapitałowego, bankowości inwestycyjnej, usług korporacyjnych, doradztwa i wyceny, zarządzania nieruchomościami, obiektami, projektami i ryzykiem.

DTZ jest wiodącą międzynarodową firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Oferuje najemcom i inwestorom z całego świata kompleksowe usługi obejmujące pośrednictwo w wynajmie powierzchni, reprezentację najemców, usługi dla globalnych najemców korporacyjnych, zintegrowane usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami i obiektami, obsługę obiektów, doradztwo w zakresie rynków kapitałowych, inwestycji i zarządzania aktywami, wyceny, badania, doradztwo oraz zarządzanie projektami oraz inwestycjami budowlanymi. DTZ zarządza nieruchomościami o powierzchni 171 mln mkw. oraz obiektami o powierzchni 124 mln mkw. W 2014 r. firma sfinalizowała transakcje o łącznej wartości 63 mld USD w imieniu klientów instytucjonalnych, korporacyjnych, rządowych i prywatnych. Siedziba firmy znajduje się w Chicago. DTZ ma 260 biur w 50 krajach, gdzie zatrudnia ponad 26 tys. pracowników.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA