fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Agora myśli o naziemnych kanałach telewizyjnych

Mediowa grupa, która jest współudziałowcem nadającej na multipleksie naziemnej telewizji stacji Stopklatka TV, chce się rozwijać na rynku telewizyjnym.

Agora ma koncesję na nadawane kulturalno-lifestyle'owej stacji TV Zone, ale wyraziła zainteresowanie nadawaniem na planowanym teraz przez regulatorów nowym multipleksie naziemnej telewizji. Jak powiedział Bartosz Hojka, prezes Agory, prace nad uruchomieniem kanału Zone TV wciąż trwają, spółka ma czas na jego uruchomienie jeszcze 18 miesięcy. Z jego wypowiedzi wynika, że Agora może starać się na nowym multipleksie nawet o dwa miejsca na nowe stacje.

W opinii, jaką Agora przesłała w ramach konsultacji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na temat zawartości nowego multipleksu, napisano, że wskazane byłoby umieszczenie tam m.in. stacji ogólnotematycznej i lifestyle'owej. Zarząd nie chciał jednak komentować czy to oznacza, że przymierza się także do startu kanału ogólnotematycznego.

Współnależąca do Agory, nadająca na MUX-1 spółka Stopklatka, w I kwartale odnotowała 5,68 mln zł przychodów (przy 1 mln zł przychodów rok wcześniej), zmniejszyły się też jej straty. Operacyjna wyniosła niecałe 1,6 mln zł (przy prawie 2,2 mln zł rok wcześniej w tym samym okresie), a netto sięgała 1,77 mln zł (przy ponad 2,2 mln zł rok wcześniej). - Pierwsze trzy miesiące 2015 roku pod względem wyników oglądalności były dla Stopklatki TV najlepszym kwartałem od momentu rozpoczęcia nadawania. W przypadku grupy wiekowej 16-49 średni udział kanału w widowni wzrósł z 0,78 proc. w IV kwartale 2014 r. do 0,93 proc. w I kwartale 2015 r. Średni udział w widowni w wieku powyżej 4 lat także znacząco się zwiększył, z 0,73 proc. w okresie październik-grudzień 2014 r. do 0,86 proc. między styczniem a marcem 2015 r. – podała Stopklatka.

Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA