fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Eksperci: Hossa na światowych rynkach akcji będzie trwać nadal

Archiwum
Jak co miesiąc poprosiliśmy ekspertów o prognozy zachowań walut, surowców i indeksów giełdowych

Po kwietniowej korekcie, niemiecki DAX znów może zaatakować historyczny szczyt notowań – uważają eksperci portfela foreksowego „Parkietu". Ich zdaniem lekkie schłodzenie nastrojów na frankfurckim rynku, które nastąpiło w ostatnich tygodniach, przyciągnie w maju nowych inwestorów chętnych do zakupu tańszych akcji spółek zza Odry. Tym bardziej że na korzyść niemieckiej giełdy działają też czynniki makroekonomiczne.

– Gospodarka niemiecka powinna być jednym z głównych beneficjentów programu skupu aktywów Europejskiego Banku Centralnego – potwierdza Marcin Bogusz, doradca inwestycyjny HFT Brokers DM.

Podobnego zdania jest Kamil Maliszewski z DM mBanku. – Sytuacja w europejskich gospodarkach systematycznie się poprawia, podobnie jak klimat wokół negocjacji dotyczących programu pomocowego dla Grecji, co daje nadzieję na pozytywne zakończenie rokowań – mówi analityk. Oprócz DAX kierunek na północ może obrać także warszawski WIG20, który wrócił w kwietniu do łask inwestorów. – WIG20 może dotrzeć do szczytów z 2013 r., czyli 2625–2635 pkt – uważa Marek Wołos, dyrektor departamentu doradztwa i analiz w DM TMS Brokers.

Przypomnijmy, że w kwietniu najlepsza prognoza ekspertów portfela foreksowego dała zarobić aż 26 proc.

Czytaj więcej w Parkiecie

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA