fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Bukmacherzy stawiają na Komorowskiego

Prezydent Bronisław Komorowski
Fotorzepa
Urzędujący prezydent jest, zdaniem bukmacherów, zdecydowanym faworytem w niedzielnych wyborach prezydenckich.

Szanse Komorowskiego na zwycięstwo oszacowano na 1/20, co oznacza że na każdej postawionej na prezydenta złotówce można zarobić zaledwie 20 groszy.

Drugie miejsce w rankingu firmy Unibet zajął kandydat PiS Andrzej Duda. Zdaniem analityków prawdopodobieństwo, że wygra on wybory, wynosi 15/4. Szanse trzeciego w tym rankingu Pawła Kukiza oceniono jak 100/1 - a więc za postawioną na Kukiza złotówkę, w przypadku jego zwycięstwa, można zarobić 100 złotych.

W zestawieniu opracowanym przez Unibet uwzględnieni zostali również Janusz Korwin-Mikke, Magdalena Ogórek, Janusz Palikot oraz Adam Jarubas.

Ich szanse na zwycięstwo oceniono jednak sceptycznie. Najwyższe notowania w „grupie pościgowej" przyznano Januszowi Korwin-Mikkemu - wynoszą one 250/1. Za nim uplasowała się Magdalena Ogórek z wynikiem 500/1.

Ranking zamykają ex aequo Janusz Palikot oraz Adam Jarubas. Zdaniem ekspertów, wybór na stanowisko prezydenta RP jednego z tych dwóch kandydatów byłby olbrzymią niespodzianką, bo prawdopodobieństwo takiego scenariusza zostało oszacowane na zaledwie 1000/1.

Choć szanse na wygraną przez Bronisława Komorowskiego są bardzo wysokie to jednak analitycy Unibet oceniają, że do rozstrzygnięcia wyborów niezbędne będą dwie tury głosowania.

Prawdopodobieństwo takiego scenariusza wynosi 1/20, podczas gdy dla wariantu z jedną turą - 7/1.

Z danych Unibet wynika, że Bronisław Komorowski w pierwszej turze wyborów powinien zdobyć przeszło 41,5 proc. głosów, a Andrzej Duda - 29,5 proc. Za nimi, z wynikiem 10,5 proc. może uplasować się Paweł Kukiz. Szanse na realizację takiego scenariusza oceniono na 17/20.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, druga tura odbędzie się 24 maja.

RANKING WYBORCZY UNIBET

ZWYCIĘSTWO W WYBORACH

(Dane Unibet Group Plc)

KANDYDAT                         SZANSE

Bronisław Komorowski         1/20

Andrzej Duda                     15/4

Paweł Kukiz                       100/1

Janusz Korwin-Mikke           250/1

Magdalena Ogórek               500/1

Janusz Palikot                     1000/1

Adam Jarubas                     1000/1

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA