fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatek dochodowy

Owoce dla pracowników podatkowym kosztem pracodawcy

www.sxc.hu
Firma, która kupuje owoce dla pracowników może zaliczyć wydatek do podatkowych kosztów.

Przyjazne warunki pracy wpływają na efektywność zatrudnionych osób. Takie wnioski można wyciągnąć z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach.

Wystąpiła o nią spółka, która zamierza regularnie kupować polskie owoce (zwłaszcza jabłka) dla pracowników. Będą w koszach i skrzynkach w ogólnodostępnych miejscach i każdy chętny może z nich skorzystać. Czy wydatki na zakupy są kosztem uzyskania przychodów?

Spółka twierdzi, że tak. Owoce mają bowiem pozytywny wpływ na pracowników. Polepszają ich samopoczucie, poprawiają zdrowie, przyczyniają się do wzrostu motywacji. Skutkiem jest podniesienie efektywności pracy. A większa wydajność przekłada się na lepsze wyniki ekonomiczne firmy. Wydatki mają więc pośredni związek z przychodem.

Izba skarbowa doceniła te argumenty. Podkreśliła, że zakup owoców jest przejawem i wyrazem starań o stan zdrowia, kondycji fizycznej i samopoczucia pracowników. W dalszej perspektywie może przyczyniać się do poprawy atmosfery pracy i w konsekwencji do zwiększania wydajności, co ma przełożenie na uzyskiwane przez spółkę przychody.

Reasumując, wydatki na jabłka i inne owoce mogą być kosztem uzyskania przychodów (interpretacja nr IBPBI/2/423-1454/14/JP).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA