fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Nowy redaktor naczelny "Wprost": Tomasz Wróblewski za Sylwestra Latkowskiego, Bartosz Marczuk zastępcą naczelnego

Tomasz Wróblewski (fot. Beata Jarzębska)
http://media.point-group.pl
Wydawca powierzył Wróblewskiemu zadanie wzmocnienia wizerunku tygodnika jako najbardziej opiniotwórczego tygodnika. Zastępcą nowego redaktora naczelnego został Bartosz Marczuk.

Tomasz Wróblewski współpracował już z redakcją "Wprost" pod koniec lat '90. Konsultował wiele przedsięwzięć związanych z mediami, brał udział we wprowadzeniu na polski rynek "Newsweeka". - Tomasz Wróblewski jest jednym z najbardziej doświadczonych redaktorów na polskim rynku wydawniczym, a jednocześnie sprawny menadżerem, z którego porad i doświadczenia jako wydawca wielokrotnie korzystałem - przyznaje Michał M. Lisiecki, prezes AWR WPROST, wydawca tygodnika "Wprost".

Wróblewski był redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej", "Dziennika Gazety Prawnej" oraz "Newsweek Polska". Pracował jako dyrektor zarządzający grupy Polsapresse. Był publicystą tygodnika "Do Rzeczy" i tworzył serwis tocowazne.pl.

- Wracam do "Wprost" z pełnym przekonaniem, że ta marka i ten zespół mogą tworzyć tygodnik z którym identyfikować będą się najbardziej przedsiębiorczy Polacy – wiecznie poszukujący i otwarci na świat" – powiedział Tomasz Wróblewski.

Bartosz Marczuk związany jest z "Rzeczpospolitą" - jako publicysta, pełnił też funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Wcześniej kierował działem krajowym w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Zajmuje się tematami ekonomicznymi i polityką społeczną. Współtworzył Rządowy Program Polityki Rodzinnej.

Komunikat o zmianach personalnych w redakcji "Wprost" opublikowano w poniedziałek rano. Wiadomość o możliwej zmianie na stanowisku naczelnego podał w drugiej połowie poprzedniego tygodnia serwis wpolityce.pl, ale wtedy wydawca "Wprost" zdementował tę informację.

Pierwszy numer pod kierownictwem nowego naczelnego i jego zespołu ukaże się 30 marca.

@tomaawroblewski red. nacz. @TygodnikWPROST ja będę jego zastępcą. Mam nadzieję na mnóstwo Czytelników:)

Źródło: http://media.point-group.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA