fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ile klienci płacą za używane lokale

Fotorzepa/Adam Burakowski
Rabaty przy transakcjach zawartych w ostatnich tygodniach na stołecznym rynku wtórnym wyniosły przeciętnie zaledwie 1 proc.

- Średnie stawki ofertowe mieszkań oscylowały na poziomie 7,6 tys. zł za mkw., a transakcyjne – 7,5 tys. zł za mkw. – wynika z danych warszawskiego systemu wielokrotnego oferowania nieruchomości (MLS).

- Biorąc pod uwagę całą kwotę, klienci płacili przeciętnie za mieszkania ok. 472,5 tys. zł przy stawce ofertowej 479,2 tys. zł.

- Największe upusty, według MLS, sięgały 5 proc. Np. w Śródmieściu przy ulicy Nowolipie sprzedano dwa pokoje z 1955 r. o powierzchni 45 mkw. za 345 tys. zł (cena ofertowa 365 tys. zł, co daje 5-procentową przecenę).

- Z kolei najniższe transakcje opiewały na 200 tys. zł. Za tyle można było kupić kawalerki. Np. na Targówku przy ul. Wyspowej za 199 tys. zł właściciela zmieniło jednopokojowe M, 32 mkw., w bloku z 2001 r. W tym przypadku nie doszło do żadnego upustu – podają przedstawiciele MLS.

- W systemie zarejestrowano też kilka transakcji przekraczających 1 mln zł. M.in. na Mokotowie przy ul. Lewickiej sprzedano cztery pokoje, 147 mkw., w budynku z 2003 r., za niemal 1,5 mln zł. Negocjacje również nie przyniosły żadnych obniżek.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA