fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosyjska propaganda: Hitler na ukraińskich banknotach

youtube
Rosyjska telewizja państwowa Rossija 1 twierdzi, że pomysł na takie banknoty ma ukraińska partia „Swoboda”.

Finansowana z budżetu państwa główna telewizja państwowa Rosji „Rossija 1" w trakcie codziennego programu informacyjnego „Wiesti" podała, że ukraińska nacjonalistyczna partia „Swoboda" opracowała projekt nowego banknotu o nominale tysiąc hrywien z wizerunkiem... Hitlera. Ponadto, porównała ukraińskiego premiera Arsenija Jaceniuka do niemieckiego zbrodniarza Heinricha Himmlera.

- Projekt banknotu o wartości 1000 hrywien odzwierciedla wartości nowych ukraińskich elit - mówił prowadzący programu "Wiesti".

Mimo, że transmisja programu odbyła się 12 stycznia, informacja o tym pojawiła się w ukraińskich mediach dopiero teraz. Program w rosyjskiej telewizji, w którym pojawiły się obraźliwe wobec Ukrainy sugestie, był poświęcony wizycie ukraińskiego premiera w Berlinie.

Podczas tej wizyty szef ukraińskiego rządu w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD porównał wsparcie udzielane przez Moskwę separatystom w Donbasie do wkroczenia Armii Czerwonej na Ukrainę i do Niemiec podczas II wojny światowej. Wywołało to burzę medialną w Rosji, a przedstawiciela rosyjskiego MSZ domagali się nawet od Berlina potępienia tej wypowiedzi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA