fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Terlikowski: Stara watykańska Ostpolitik

Papież Franciszek zdaje się wierzyć, że Rosji drażnić nie należy
AFP
Stolica Apostolska znowu żyje złudzeniami, że unikanie mocnych słów w odniesieniu do zbrodniczej polityki przywódców Rosji może przynieść korzyści ekumeniczne lub dyplomatyczne.

Na początku lutego patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl podziękował papieżowi Franciszkowi za jego stanowisko w sprawie wojny na Ukrainie. – Chciałbym z zadowoleniem zauważyć, że sama Stolica Apostolska zawsze zachowywała wyważone stanowisko odnośnie do sytuacji na Ukrainie i unikała jednostronnych ocen, wzywając do rozmów pokojowych i przerwania działań militarnych – mówił podczas spotkania biskupów w Moskwie zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

A żeby się przekonać, za co dziękował patriarcha papieżowi, nie trzeba było długo czekać, bowiem już dzień później Ojciec Święty Franciszek wystąpił z mocnym apelem modlitewnym do Ukraińców. Słowa te zawierały zaskakującą, przynajmniej z punktu widzenia geopolitycznego, ocenę konfliktu za naszymi wschodnimi granicami.

„Po raz kolejny moja myśl biegnie ku umiłowanemu narodowi ukraińskiemu. Niestety, sytuacja ulega pogorszeniu i antagonizm się nasila. Módlmy się przede wszystkim za ofiary, ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA