fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Ampfutbol: Polska zagra z Hiszpanią

materiały prasowe
W sobotę reprezentacja Polski w ampfutbolu zmierzy się z Hiszpanią. To początek przygotowań Polaków do mistrzostw świata 2016.

Reprezentacja Polski w ampfutbolu, po bardzo udanym występnie na mistrzostwach świata w Meksyku (czwarte miejsce), nawiązała współpracę z firmą Ottobock, wieloletnim partnerem paraolimpiady. Dzięki tej współpracy już w czwartek Polacy polecą na mecz z Hiszpanią.

– Bardzo się cieszę, że tak duża firma, od lat angażująca się w sport na różnych kontynentach, została głównym partnerem naszej reprezentacji – mówi Mateusz Widłak prezes Stowarzyszenia „Amp Futbol". – Wierzę, że dzięki tej współpracy nasza kadra za dwa lata będzie jeszcze silniejsza niż w Meksyku.

Reprezentacja Hiszpanii, z którą Polacy zagrają w najbliższą sobotę w położonym nad samym Atlantykiem mieście Tarifa, to wschodząca siła w europejskim ampfutbolu. Kilka miesięcy temu pokonała znacznie bardziej doświadczoną Francję 3:2. Jednak po zeszłorocznych zwycięstwach nad Argentyną, USA, Ukrainą czy Włochami to Polacy będą zdecydowanym faworytem tego spotkania.

– Mecz z Hiszpanią to początek dwuletnich przygotowań do kolejnego mundialu – mówi trener reprezentacji Marek Dragosz. – Zabieramy ze sobą kilku zawodników, których nie było z nami w Culiacan, ale najważniejsze, żeby dobrze spożytkować sukces z Meksyku i udanie rozpocząć nowy rok.

Zmiany w kadrze to nie tylko efekt chęci sprawdzenia przez trenera nowych zawodników. W tym roku aż pięciu piłkarzy reprezentacji spodziewa się bowiem narodzin potomstwa. Trzech z nich – kapitan i obaj wicekapitanowie – z tego powodu nie polecą do Hiszpanii.

Oficjalny mecz Hiszpania – Polska już w najbliższą sobotę 7 lutego o 19.00 w Tarifie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA