fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Ktoś chciał im zamknąć usta

Rozmowa z Włodzimierzem Olewnikiem, biznesmenem, ojcem zamordowanego Krzysztofa
[b]RZ: Wierzy pan w samobójstwa porywaczy syna?[/b]
[b]Włodzimierz Olewnik:[/b] Absolutnie nie. Ktoś musiał im w tym pomóc. Kto i w jaki sposób, nie wiem, to powinni wyjaśnić prokuratorzy. Jestem przeświadczony o tym, że ktoś obu bandziorom pomógł zejść z tego świata. Chodziło o to, żeby zamknąć im usta, żeby już nigdy nic nie powiedzieli o innych ludziach zamieszanych w sprawę.
[b]Nie wierzy pan, że zabili się, bo dręczyły ich wyrzuty sumienia?[/b]
Przez tyle czasu więzili mojego syna, dręczyli, katowali, i nagle w nich budzi się sumienie i ludzkie odruchy? Gdyby mieli sumienie, już dawno, kiedy Krzyś jeszcze żył, zdradziliby, gdzie go trzymają, albo wypuścili po wzięciu okupu. Nie zrobili tego wtedy i teraz też nie wierzę, że obudziło się w nich sumienie.
[b]Kamera nie zarejestrowała samobójstwa Kościuka...[/b]
Podobno na dzień przed śmiercią w celi Wojciecha F. kamera, która go obserwowała, przestała działać. Teraz w celi Kościuka kamera nie widziała, jak się powiesił. Skoro i jeden, i drugi powiesili się w takim miejscu, że kamery ich nie widziały, to czy to nie dziwne? To po co te kamery?
[b]Wiedzieli więcej niż inni?[/b]
Z pewnością. F. był szefem grupy, a Kościuk jego najbliższym współpracownikiem. Wiedzieli dużo, ale nad Wojciechem F. był ktoś wyżej. To prymitywny bandzior, porwania nie wymyślił sam. Ktoś nad nim stał. Kto? Nie wiem.
[b]Komu mogło zależeć, żeby coś ukryć?[/b]
Wpływowym osobom – może politykom, może policjantom, którzy moim zdaniem nie mają tu czystych rąk. Najpierw śledztwo prowadzą policjanci, którzy byli na imprezie u syna, i nikt nie sprawdza, czy mieli związek z porwaniem. Potem porywacze kilkadziesiąt razy do nas dzwonią i nie udaje się ich namierzyć. Odbierają okup. Wreszcie – kradzież akt, fałszywe billingi i wersja samouprowadzenia, którą forsują prokuratorzy. Za dużo przypadków. Mam nadzieję, że dojdę prawdy. Gdy wrócę z zagranicy, spotkam się z ministrem sprawiedliwości. Już dostałem zaproszenie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA